Végül csak elszálltak az amerikai tőzsdék

Végül csak elszálltak az amerikai tőzsdék

Kilenc hónapja nem volt olyan jó hete a globális részvénypiacoknak, mint a múlt héten, a befektetők elkezdték árazni, hogy az amerikai gazdasági lassulás a korábban vártnál sokkal mérsékeltebb lehet, sikerülhet elkerülni a recessziót. A lendület a tőzsdéken ezen a héten is kitarthat.

Nagy a baj Kínában - Mi lesz ennek a vége?

Nagy a baj Kínában - Mi lesz ennek a vége?

Ingatlanpiaci válság, növekvő munkanélküliség, defláció, és gyorsan romló születési számok: Kína továbbra is szenved. Hiába a befektetői bizalom visszanyerésére tett kétségbeesett kísérletek, 2018 óta nem zárt ilyen pocsék hetet a kínai tőzsde. Egyelőre pedig nem is látni a kiutat azt követően, hogy az elmúlt 3 évben már több mint 6 milliárd dollár tűnt el a kínai piacról, emellett pedig India előretörése sem segít.

Újra állami pénzen mentenék a tőzsdét - Jöhet a nemzeti csapat!

Újra állami pénzen mentenék a tőzsdét - Jöhet a nemzeti csapat!

Ha nagy az esés a tőzsdéken, akkor a politikusok és a jegybankárok amiatt aggódnak, hogy a gazdaságra is átterjednek a negatív hatások. Az elmúlt években több alkalommal is állami pénzzel nyúltak bele a piacok működésébe, így volt ez Kínában is, ahol most újra megpróbálkozhatnak a 2015-öshöz hasonló nagy mentéssel. Mutatjuk, akkor mennyire működött.

Többek között a nemzetközi részvénypiaci befektetésekről is szó lesz a Portfolio Signature Online Klubján.

Egyelőre még kitart az éjszaka az ázsiai részvénypiacokon

Egyelőre még kitart az éjszaka az ázsiai részvénypiacokon

Bár kelet-ázsiai részvénypiacok nem tartoznak a hazai befektetők fő fókuszába, időről időre érdemes egy pillantást vetni az itteni indexekre és fontosabb vállalatok árfolyamára is, hiszen a régió alapvető szerepet játszik a világgazdaságban. Távol-Keleten jön létre a világ GDP-jének a harmada, a három legnagyobb gazdaságból kettő itt található, rengeteg terméket itt gyártanak, amit a hétköznapi életben használunk, és ma már az innovációnak és ezáltal a növekedésnek az egyik gócpontja is ez a régió. Az sem elhanyagolható szempont, hogy a világ tíz legnagyobb kapitalizációjával rendelkező tőzsdéből négy itt található. Ázsia ezen távoli részének tehát a jelentősége megkerülhetetlen, ezért érdemes megnézni, hogy miként alakul itt a részvénypiaci hangulat.

Jelentős divergencia a távol-keleti piacok között

Jelentős divergencia a távol-keleti piacok között

Jelentős eltéréseket lehet megfigyelni a főbb távol-keleti részvényindexek viselkedésében, mind a koronavírus mélypont utáni felpattanás és trend, mind az utóbbi néhány hét tekintetében. Ennek azért is óriási jelentősége lehet, mert egy-egy nagyobb elmozdulás az európai és amerikai kereskedés előtt megváltoztathatja a hangulatot, illetve ez a tág régió a világgazdaság fő motorja, mind az elképesztő ipari teljesítmény, mind a koronavírus ellenére jó növekedési adatok miatt. A relatív erő a technikai elemzés egyik fontos eszköze, de más szemszögből is megnézzük a főbb ázsiai indexeket.

Trump nagyot fog nyerni - Ez a cég neve, ami most nagyot megy a tőzsdén

Trump nagyot fog nyerni - Ez a cég neve, ami most nagyot megy a tőzsdén

Egy kínai vállalat, aminek a neve Trump győzelmét sejteti komolyat ralizott az amerikai elnökválasztás napján, megismételve a 2016-os teljesítményt, amikor a republikánus kihívó a várakozásokkal ellentétben tudta elfoglalni az USA elnöki székét.

Újabb korrekció a láthatáron! - Videós elemzés

Újabb korrekció a láthatáron! - Videós elemzés

Dúl az optimizmus a tőzsdéken, legtöbben már csak arra tudnak hivatkozni, hogy azért kell venni mindent, mert felesleges az amerikai jegybankkal szembe menni. Az alábbi videós elemzésben a legfontosabb tőzsdeindexek mellett a kínai börze és a VIX-index is terítékre kerül, és amiből kiderül, hogy érdemes most egy kicsit óvatosabb álláspontra helyezkezdni.

Érdemes más szemmel is Kínára nézni!

Érdemes más szemmel is Kínára nézni!

Hetek óta haladnak felfelé a nemzetközi tőzsdeindexek, élükön Amerikával, és különféle forgatókönyvek feszülnek egymásnak a jövőbeli pályákat illetően. Ugyanakkor érdemes Kínára is vetni néhány pillantást, mivel érdekes technikai kép tárul elénk. Az alábbi videó pont a lehetőségeket elemzi, illetve azt, hogy milyen termékekkel lehet a kínai piacot elérni.

A magyar befektetéseket is elérte a víruspánik - Veszélyben a pénzünk?

A magyar befektetéseket is elérte a víruspánik - Veszélyben a pénzünk?

Komoly mínuszokkal indult a koronavírus-pánik miatt a kereskedés Kínában a holdújév után, de jó eséllyel nem hoz majd komoly gazdasági összeomlást a járvány hosszabb távon. Bár az eddigi hírekre az Ázsiában befektető magyar alapok teljesítménye egy kicsit megingott, többségük még bőven pluszban áll az év eleje óta. Az Ázsiában befektető magyar portfóliómenedzserek közül van, aki arra készül, hogy portfóliójának átsúlyozásával meglovagolja a várt visszapattanást, így még profitálhatnak is a hazai ügyfelek a tőzsdei pánikból.

Zsiday megüzente: Fussatok, bolondok!

Zsiday Viktor szerint bajban vannak a piacok, a befektetési szakember legfrissebb blogbejegyzésében kiemeli, hogy a kvantitatív enyhítés és a nullkamatok kora véget ért, és a recesszió vagy a globális lassulás esélye egyre nagyobb. A tőkepiaci guru mai írásában ugyanakkor pontos útmutatással szolgál a befektetők számára arra vonatkozóan, hogy mi a teendő a jelenlegi tőkepiaci helyzetben.

Idei legnagyobb pofonjába szaladt bele a kínai tőzsde

A pénteki ázsiai kereskedés során Kína két fő vezető részvényindexe idei legrosszabb teljesítményét nyújtotta, ez pedig intő jelként szolgálhat a kínai piacon befektetőknek.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kiveszed a pénzt az állampapírokból, de nem tudod, hová tedd? Mutatjuk a lehetőségeket!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.